حباب نما مخزنی

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ۱۰:۴۳:۲۵

سر خوردن حباب ها، زمانی که در استخری در حال استراحتید و خیال پردازی می کنید و یا به آینده می اندیشید، می تواند بستری مناسب و لذت بخش به وجود بیاورد و خستگی کار روزانه را از تنتان بیرون کند. حباب نماهای مخزنی، در استخرهای معمولی برای جریان دادن آب، تصفیه و پاک سازی آن، کارآمد هستند. از طرفی در قسمت جکوزی که باید توده ای از حباب های متراکم و پرفشار را به بیرون جاری ساخت، مورد استفاده اند و می توان فشار و حجم های متفاوتی را بر آن ها اعمال کرد. جریان پرفشار حباب، همچون ماساژوری طبیعی، خستگی و انرژی های منفی را از بدن دور می کند و گرفتی عضلات را از بین برده و به آن ها رهایی می بخشد.
برای جدا کردن بخش های مختلف استخر و مخزن های آبی نیز می توان از حباب نمای مخزنی کمک گرفت. به عنوان مثال در استخرهای بزرگ که عمق متغیر دارند و از جایی عمیق می شوند، با قرار دادن یک ردیف از حباب نمای مخزنی و نورپردازی آن با نورهای مخفی و متمرکز، جداسازی فضاها به زیبایی صورت می گیرد و از طرفی به جلوه ی محیط افزوده می شود.
یکی دیگر از کاربردهای حباب نماهای مخزنی، در آکواریوم های بزرگ و کوچک، فراهم آوردن هوا و اکسیژن مورد نیاز برای گیاهان و آبزیان است. ماهی های زینتی و ماهی های پرورشی که در آب زندگی می کنند، نیاز به هوا دارند. گاهی این هوا توسط گیاهان آبزی مختلف و مرجان هایی که در آب قرار گرفته اند مهیا می شود، و گاهی جریان آبی که به مخزن می ریزد، با به چرخش در آوردن آب، هوای تازه را تزریق می کند. اما می توان توسط حباب نما و حباب سازها نیز، به این فرآیند کمک کرد و فضایی مناسب برای رشد آبزیان به وجود آورد. حرکت ماهی های متنوع در میان حباب ها و اشکال متفاوت حباب ها که با نورپردازی های رنگین، به نمایش گذاشته می شوند، ذهن را آرام می کند و تماشای آن بسیار لذت بخش است.

نظرات کاربران
نظر شما
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.