شومینه

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ۱۰:۲۷:۲۱

شومینه های کلاسیک و هیزمی، جزیی جدایی ناپذیر از خانه‌های قدیمی و اعیانی به شمار می‌آمدند که فضایی آرام و دلنشین، برای اعضای خانه فراهم می‌کردند و به جمع‌ها و مهمانی‌ها گرما می‌بخشیدند. نه فقط در خانه‌های اعیانی بلکه در خانه‌ی تمام مردم، شومینه وسیله‌ای برای گرم شدن و پخت و پز بود و از طرفی به فضا، نور و روشنی می‌بخشید. با گذشت زمان، شومینه‌ها هم طراحی‌های تازه‌ای پیدا کردند و از منابع انرژی متنوع تری بهره می‌برند. شومینه‌های گازی، الکلی و برقی، قابلیت قرار گرفتن در هر فضایی و با هر ویژگی دارند و با هزینه‌ای مقرون به صرفه، راه اندازی می‌شوند.
شاید هنوز نمی‌توانید با شومینه‌های جدید ارتباط برقرار کنید و از سوختن هیزم‌ها لذت می‌برید، شومینه‌های هیزمی با تنوع منحصر به فردشان و متریال‌های متفاوتی که در ساخت و طراحی آنها به کار می‌رود، پاسخگوی نیاز شما خواهند بود و مطمئنا طرح مورد نظرتان را از میان انبوه طرح‌ها و شومینه‌های هیزمی خواهید یافت. اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که از زمان ساخت و ریختن نقشه‌ی ساختمان، باید جای قرار گرفتن دودکش‌ها مشخص شود، زیرا بعد از تکمیل ساخت و ساز، امکان اضافه کردن شومینه‌ی هیزمی وجود ندارد. با این وجود، شومینه‌های برقی و الکلی، چنین محدودیتی ندارند و می‌توانند در محیط‌های متفاوت و بدون نیاز به دودکش نصب شوند.
شومینه‌های برقی شعله‌ای مصنوعی را به نمایش می‌گذارند، که توسط پارچه و نورهای رنگارنگ به وجود آمده است و نیروی برق، گرمای مورد نظر را تامین می‌کند. معمولا آنها را در دیوار قرار می‌دهند و برای جدا کردن فضاها و یا تکمیل دکوراسیون دیواری بسیار مناسبند.
شومینه‌های الکلی اصلا به دودکش نیاز ندارند، چراکه گاز سمی تولید نمی‌کنند و پاک می‌سوزند. شعله‌ی ظریف آنها در میان شیشه‌ و انواع فرم‌ها و حجمهای دکوراتیو، دیدنی است و ترکیب بندی متفاوتی را در برابر چشمها، حاضر می‌کند.

نظرات کاربران
نظر شما
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.