دیوار سبز هیدروپونیک

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ۱۰:۵۰:۴۵

برای آبیاری دیوار سبز می توان از سیستم های متفاوتی بهره برد. سیستم آبیاری دستی، که توسط انسان انجام می شود و برای انواع دیوارها مناسب است، سیستم آبیاری نیمه اتوماتیک و اتوماتیک. استفاده از سیستم های آبیاری اتوماتیک و قابل کنترل و برنامه ریزی، با خود مزایایی به همراه دارد و مراقبت از دیوار را راحت تر، و آبیاری را به صورت یک دست و هماهنگ امکان پذیر می سازد. میزان آبی که به مصرف می رسد قابل اندازه گیری است و محیطی همیشگی را برای گیاهان به وجود می آید.

سیستم‌ هیدروپونیک در دیوارهای سبز، سیستم هوشمندی است که به اشکال مختلف در دیوار قرار می گیرد. این سیستم، خاک را از دیوار حذف کرده است و تمام مواد مغذی مورد نیاز گیاه را از طریق آب به ریشه‌ی آن می‌رساند. سنسورهای هوشمندی در ساختمان آن به کار رفته است که میزان آب و مواد مختلف موجود در آن را به صورت خودکار کنترل می‌کند و همچون موجودی زنده و با هوش مصنوعی به حیات خود ادامه می‌دهد. در دیوارهای هیدروپونیک، مراقبت و نگهداری دیوار کار بسیار راحتی است، چرا که همه چیز تحت کنترل است و تنها باید مخزن آن مورد بازدید قرار بگیرد تا مواد مورد نیاز سیستم، همیشه در دسترس باشد و اختلالی در آن به وجود نیاید. در واقع سیستم هیدروپونیک نوعی سیستم آب رسانی و تغذیه ی گیاهان است که در چیدمان ها و دیوارهای مختلف قابل استفاده است. از دیوارهای مدولار و چیدمان فلاورباکس ها گرفته تا سیستم کابلی و شبکه ای. با حذف خاک از گلدان ها، آلودگی کمتری برای ریشه ی گیاهان به وجود می آید و آبی که در جریان است، با تصفیه ای همیشگی ، از انتشار آلودگی جلوگیری کرده و محیط را سالم نگه می دارد.
گیاهانی که در دیوار سبز قرار گرفته اند، همچون فیلتری طبیعی برای تصفیه ی هوا عمل می کنند. در واقع می توان این دیوارها را دیوارهای زنده نامید، چرا که در جریان یافتن هوای محیط و سیستمی که در آن جریان دارد، نقشی فعال ایفا می کنند.

نظرات کاربران
نظر شما
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.