دیوار سبز فلاورباکس

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ۱۰:۵۰:۰۶

دیوارهای سبز مدولار، از داربست‌های فلزی سبکی تشکیل شده‌اند که فضای لازم را برای آویزان کردن یا قرار دادن فلاورباکس ها به وجود می‌آورند. فلاور باکس ها در اندازه ها و اشکال متفاوت، به صورت منفرد یا یکپارچه، روی دیوار قرار می گیرند و نماهای بیرونی و یا دیوارهای داخلی را پوشش می دهند. از این سیستم می توان برای فضاهای سبز شهری استفاده کرد که وسعت زیادی دارند و توسط آنها به طراحی ها جان بخشید.

 مزیت این دیوارها، سبز بودنشان از روز اول است. گیاهانی که در ساختمان آن‌ها به کار می‌روند، تنوع زیادی را در بر می‌گیرند. اما بهتر است گیاهانی در یک رده انتخاب شوند که شرایط نسبتا یکسانی برای رشد نیاز دارند. سیستم آبیاری در سیستم مدولار و فلاورباکس ها، می تواند دستی باشد و یا اتوماتیک. سیستم هیدروپونیک از انواع سیستم های هوشمند است که در فضاهای داخلی استفاده زیادی دارد و با مراقبت و کنترل برنامه ریزی شده، دیوار سبز را از دخالت انسان بی نیاز کرده و رشدی همیشگی و مطمئن را برای گیاهان تدارک می بیند.

 جنس فلاورباکس ها می‌تواند پلاستیک، آلومینیوم، استیل و... باشد، که سبک‌ترند و سازگارتر. استفاده از دیوار سبز در فضاهای بیرونی، موجب کاهش دما می‌شود، زیرا گیاهان، اشعه‌های مستقیم خورشید را از بین می‌برند و از انعکاس نور می‌کاهند. برگ‌های زندگی بخش آنها، ذرات سمی موجود در هوا را فیلتر کرده و از نمای بیرونی ساختمان در برابر نوسانات دما محافظت می‌کند. دیوارهای سبز همچون سیستم تصفیه ای طبیعی، به هوا طروات می بخشند و آلودگی ها را از آن می زدایند.

نظرات کاربران
نظر شما
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.