مه پاش

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ۱۰:۴۵:۰۴

نسیمی خنک که از میان ذرات ریز و با طراوت آب می وزد، فضایی فرح بخش و خواستنی در میان روزی گرم و آفتابی برایتان به ارمغان می آورد و شما را در لطافت هوا غوطه ور می سازد. مه پاش ها، با نازل های خود، جریان آب را با فشار به ذرات ریز تبدیل کرده و به صورتی یک دست در فضا منتشر می کنند. این ذرات به قدری سبک و کوچک اند که به سرعت با حرارت آفتاب بخار شده و سطوح را خیس نمی کنند و تنها به هوا رطوبت می بخشند. اشعه های خورشید از میان مه و بخار، گرمای خود را از دست داده و به رنگین کمانی تجزیه می شوند که چون فیلتری زیبا، به اشیا رنگ بخشیده و میان آنها هارمونی ایجاد می کند.
مه پاش ها ساختاری ساده دارند. نازل ها در طول لوله های آب قرار می گیرند و بخار را با فشار به بیرون هدایت می کنند. بعضی از مه پاش ها که برای فضاهای کوچکتر استفاده می شوند، می توانند به راحتی به آب شهر وصل شده و بدون پمپ و وسایل اضافی کار کنند. نصب و قرار دادن آن ها در محیط بسیار راحت است و قابلیت جابه جایی دارند. از آن ها می توان در فضاهای داخلی و عمومی اعم از، رستوران ها، کافه ها، استخرهای روباز و محیط های ورزشی و غیره استفاده کرد. مه پاش ها به عنوان وسیله ی سرمایشی، مقرون به صرفه ترند و از هدر رفت انرژی در فضاهای باز جلوگیری می کنند. از طرفی آلودگی هوا را از بین برده و باعث بهبود یافتن تنفس و سلامت انسان می شوند.
همچنین در گلخانه ها و محیط های صنعتی می توان از مه پاش ها استفاده کرد. رطوبت مورد نیاز گیاهان، توسط بخاری که در هوا پخش می شود، فراهم شده و از آلودگی های محیطی کاسته می شود. از طرفی با اضافه کردن کودها و مواد مغذی مایع به آب، این مواد به صورتی همسان و یک دست در فضا منتشر و پخش می شوند. علاوه بر گلخانه ها، در کارخانه های نساجی، چای، مرغداری ها، چاپخانه و غیره از مه پاش ها استفاده می شود تا از انتشار آلودگی در فضا جلوگیری شده و رطوبت مورد نیاز، فراهم شود.

نظرات کاربران
نظر شما
اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.